Kadra

W Centrum Językowym UMLAUT zatrudnione są osoby, którzy są pasjonatami języka, i którzy wciąż podnoszą swoje umiejętności uczestnicząc w różnych warsztatach oraz utrzymując kontakty zagraniczne. Poza tym w CJ UMLAUT wprowadzanych jest wiele projektów, mających na celu podnoszenie jakości w świadczeniu wszelkich usług związanych z językami obcymi.

 

Łukasz, ur. w 1982 roku. Filologia germańska na Uniwersytecie Szczecińskim. Praca magisterska pt. "Die schweizerische und die österreichische Varietät des Deutschen anhand von Presse und Fernsehen" (2009).

Doświadczenie w pracy jako lektor od 2002 roku w wielu prywatnych szkołach językowych oraz w szkołach publicznych.

Rok 2008 - otwarcie CJ UMLAUT.

Praca w Niemczech:

- Stuttgart, 6 miesięcy, Evangelisches Ferienwaldheim Frauenkopf, jako opiekun kolonii dla dzieci,

- Berlin, ponad rok, w firmie Windhunter (specjalizującej się w pomiarach wiatru, koniecznych m.in. w planowaniu farm wiatrowych, testowania turbin i wiele innych.), odpowiedzialny za koordynację projektów na terenie Niemiec.

Wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniach pisemnych oraz ustnych na język niemiecki: strony internetowe, umowy, dokumentacja techniczna, broszury, konferencje, spotkania biznesowe i techniczne

 


Ola, ur. w 1985 roku. Absolwentka italianistyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Praca dyplomowa z zakresu językoznawstwa pt. "Le parole omografe - l'influenza dell'accento sul cambiamento del significato della parola" (2007) ("Homografy - wpływ akcentu na zmianę znaczenia wyrazu").
Dodatkowe studia w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi. Praca dyplomowa pt. "Fenomen sektora małych i średnich przedsiębiorstw we Włoszech ze szczególnym uwzględnieniem regionu Emilia-Romagna" (2009).
Młoda, dynamiczna, kontaktowa lektorka, pracująca w CJ UMLAUT od samego początku. Pobyt połączony z pracą w Rzymie wzmocnił fascynację językiem włoskim i włoską kulturą.

Wielokrotnie wykonywana praca w charakterze tłumaczki jęz. włoskiego.

 

 

Iwona, ur. w 1987 roku. Na stałe zatrudniona pasjonatka języka angielskiego.

Pani magister filologii angielskiej ukończonej na Uniwersytecie Szczecińskim. Praca magisterska pt. "Private and political manipulation in William Shakespeare's Othello, Julius Caesar and Antony and Cleopatra" (2012).

Dodatkowe studia podyplomowe na kierunku pedagogicznym, tytuł pracy dyplomowej "Najskuteczniejsze metody nauczania języka angielskiego". Niezwykle lubiana i ceniona przez swoich kursantów lektorka. Prowadzi zajęcia z ogromną pasją i zaangażowaniem, a efekty nauki widoczne są w bardzo szybkim czasie. Skuteczna, profesjonalna i zawsze uśmiechnięta nauczycielka.
Zainteresowania: literatura brytyjska, metodyka nauczania języka angielskiego.

 

 

Basia, ur. w 1966 roku. Specjalistka w dziedzinie języka szwedzkiego. Trzynaście lat spędzonych w Szwecji sprawiło, że język szwedzki nie ma dla niej żadnych tajemnic. Absolwentka Linnenuniversitet w Växjö w Szwecji oraz Uniwersytetu Szczecińskiego - nauki o rodzinie. Posiada bogate doświadczenie w wykonywaniu tłumaczeń ustnych i pisemnych w wielu dziedzinach. Tłumaczyła m.in. na międzynarodowych festiwalach młodych i różnego rodzaju konferencjach. Obecnie tłumacz w ramach projektu "Odnawialne Źródła Energii" realizowanego w szwedzkim mieście Malmö. Miłośniczka języka oraz kultury kraju szwedzkiego. Niesamowicie sympatyczna, kreatywna, otwarta i wkładająca całe serce w swoją pracę lektorka.

 

 

Justyna - lektorka języka angielskiego, absolwentka filologii angielskiej na Politechnice Koszalińskiej, aktualnie kształci się dalej na kierunku 'zarządzanie'. Zawsze uśmiechnięta, pełna entuzjazmu i energiczna lektorka, która rozpoczęła niedawno z sukcesami swoją przygodę w zawodzie nauczycielki.

 

Yasmine - ur. w 1986 roku, w Berlinie, native speaker'ka języka niemieckiego. Mieszkanka Berlina. Wykształcona tłumaczka. Specjalistka w dziedzinie tłumaczeń angielsko-niemieckich z zakresu polityki, prawa, nauk społecznych. Współpracuje z CJ UMLAUT jako konsultantka językowa, wykonuje korekty tłumaczeń, pomaga w realizacji złożonych projektów językowych.

 

Thomas - ur. w 1985 roku w Stuttgarcie. Aktualnie studiuje na kierunku pedagogicznym w swoim rodzinnym mieście. Specjalista od dialektu języka niemieckiego używanego w Baden-Württemberg (Badisch, Schwäbisch i Alemannisch). Od lat współpracuje z CJ UMLAUT jako konsultant językowy.

 

Chris - native speaker języka angielskiego, ur. w 1984 roku w Londynie. Zafascynowany językami słowiańskimi, aktualnie w czasie studiów na kierunku filologia serbska i polska. Tłumacz języka angielskiego i polskiego. Współpracuje z CJ UMLAUT jako konsultant językowy, wykonuje korekty tłumaczeń.