UMLAUT - szkoła językowa i biuro tłumaczeń

O UMLAUT

Centrum Językowe UMLAUT powstało w Koszalinie w 2008 roku, a w 2014 roku zostało przekształcone w UMLAUT Sp. z o.o. 

Umlaut specjalizuje się w dwóch dziedzinach: jako szkoła językowa - w nauczaniu języków obcych, a jako biuro tłumaczeń - w usługach związanych z przekładem różnego rodzaju tekstów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nauka języka

Szkoła językowa Umlaut oferuje naukę na różnych poziomach zaawansowania. Do tej pory wykształciło się tutaj ponad pół tysiąca kursantów. Aktualnie na kursach języka angielskiego i niemieckiego uczy się ponad 80 osób. Oferta szkoły skierowana jest do osób chcących poprawić swoje umiejętności językowe lub rozpocząć naukę języka obcego od podstaw, uczniów przygotowujących się do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych, osób chcących uzyskać certyfikaty językowe różnego stopnia (np. Certyfikat B1, B2 czy C1 z niemieckiego w Goethe-Institut oraz FCE i CAE z angielskiego w British Council), lekarzy i pielęgniarek oraz opiekunów osób starszych wyjeżdżających do pracy w Niemczech. Organizowane są także standardowe kursy językowe, które mają ułatwić codzienną komunikację w języku obcym oraz korepetycje.

Tłumaczenia

Pisemne (zwykłe, specjalistyczne i poświadczone/uwierzytelnione - potocznie określane jako "przysięgłe") oraz ustne (konsekutywne i symultaniczne) w trakcie różnego rodzaju szkoleń, konferencji czy spotkań biznesowych. Z powyższych usług korzystają klienci prywatni, a także firmy, spółki, organizacje i stowarzyszenia.

Języki

Oferta kursów obejmuje następujące języki:             

  • angielski
  • niemiecki
  • włoski
  • polski (dla obcokrajowców)

Oferta tłumaczeń dotyczy wszystkich powyższych języków, a dodatkowo obejmuje również:

  • rosyjski
  • czeski
  • francuski
  • hiszpański
  • szwedzki

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadra

W szkole językowej Umlaut zatrudnieni są na stałe wykształceni filolodzy. Natomiast biuro tłumaczeń Umlaut to zespół profesjonalnych tłumaczy. Każdy współpracujący z Umlaut tłumacz przysięgły posiada wieloletnie doświadczenie w przekładach prawnych i prawniczych.

Centrum Językowe UMLAUT współpracuje również z native speakerami (rodowitymi użytkownikami danego języka) z Niemiec oraz z Wielkiej Brytanii w zakresie konsultacji językowych oraz korekty tłumaczeń.